GIS dan 2018.

Povodom Svjetskog dana GIS-a i Međunarodnog tjedna geografije održava se znanstveno-stručni skup s međunarodnim sudjelovanjem - GIS DAN 2018. Pripremili smo raznolik program s domaćim i inozemnim predavačima (Botswana, SAD, BiH), studentskom sekcijom, GIS radionicama za učenike i studente, demonstracijama geoprostornih tehnologija i dr.
Središnji dio su predavanja u srijedu 14. studenog u Studentskom klubu Božo Lerotić. Dan poslije se održavaju radionice u zgradi Sveučilišta na Relji (Centar za krš, Informatička učionica), a za petak navečer EGEA Zadar priprema druženje uz geokviz.

Iz programa izdvajamo pozvana predavanja domaćih i inozemnih sveučilišnih profesora, demonstraciju rada 3D ručnog skenera i izradu 3D modela osobe na licu mjesta, te prezentaciju rezultata studentskih projekata prilikom kojih su korišteni bespilotna letjelica, RTK GPS i dr.

Pozivamo sve studente i djelatnike Sveučilišta te sve ostale ljubitelje geografije i srodnih znanosti da nam se pridruže u što većem broju i uveličaju obilježavanje GIS dana 2018. i Međunarodnog tjedna geografije. Vidimo se!

Pozivnica

ORGANIZATORI i SUORGANIZATORI: