Predavanje Ante Radonića - “DO MJESECA I DALJE”

U organizaciji Hrvatskog geografskog društva - Zada, Odjela za geografiju Sveučilišta u Zadru i EUGEO organiziramo predavanje “DO MJESECA I DALJE” u sklopu projekta Noć Geografije 2019. Predavanje će se održati u petak 5. travnja u 19 sati u Multimedijalnoj dvorani, Novi kampus. Ante Radonić rođen je 1951. u Korčuli, gdje je završio osnovnu školu i gimnaziju. Od 1972.do umirovljenja 2017. radi u Tehničkom muzeju u Zagrebu na radnom mjestu voditelja planetarija s astronautikom, gdje redovito održava predavanja za školske grupe i građane. Glavna aktivnost mu je popularizacija astronomije i astronautike. Širom Hrvatske održao je više od 500 javnih predavanja iz područja astronomije, astronautike i raketne tehnike. Više od 350 puta nastupao je u specijaliziranim radijskim i televizijskim emisijama. Od 1996. stalni je suradnik Andromede. Napisao je preko 300 popularno-znanstvenih članaka u časopisima, tjednicima i dnevnim listovima. Najviše je pisao za časopis zagrebačke zvjezdarnice Čovjek i svemir (od 1970.), časopis Hrvatskoga prirodoslovnoga društva Priroda te u dnevnim listovima Vjesnik i Večernji list.