Projekti Interreg

U okviru prvog poziva INTERREG VI-A IPA Programa Hrvatska – BiH – Crna Gora 2021 – 2027 prihvaćena su dva projekta za financiranje koji će se provoditi u Centru za geoprostorne tehnologije i na Odjelu za geografiju Sveučilišta u Zadru.

1. Projekt SMART-Water – trajanje projekta 36 mj, iznos za projektne aktivnosti na Sveučilištu u Zadru 529.200 eura, voditeljica projekta izv. prof. dr. sc. Silvija Šiljeg.

Cilj projekta - poboljšati postupke praćenja kvalitete stajaćih kopnenih voda koristeći modele umjetne inteligencije (AI) i hibridno prikupljanje podataka primjenom različitih geoprostornih senzora.

1. Projekt ROBONETCBC – trajanje projekta 30 mj, iznos za projektne aktivnosti na Sveučilištu u Zadru 186.900 eura, voditelj projekta izv. prof. dr. sc. Ante Šiljeg.

Cilj projekta – promovirati i poticati primjenu inovativnih plavih tehnologija s naglaskom na robotiku i izraditi akcijski plan za rješavanje izazova vezanih za praćenje morskih i slatkovodnih ekosustava triju zemalja.